OSH OSH OSH İletişim OSH
OSH
HABER DETAYI
Op. Dr Sait YILDIZ “Ozon terapi “hakkında Alaşehir halkını bilgilendirdi.

Özel Salihli Hastanesi; Alaşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü ile birlikte organize ettiği etkinliği Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odasında sundu.
Özel Salihli Hastanesi Genel Cerrahi Uzm. Op. Dr Sait YILDIZ “Ozon terapi “hakkında Alaşehir halkını bilgilendirdi. Dünyada 150 yıldan beri bir çok ülkede yapılan ozon terapi sonunda sağlık bakanlığının bir genelge çıkararak resmen Türkiye’de de yapılmaya başlanıldı. Yaklaşık 30 yıldan beri Türkiye’ de ozon terapi yapılmak da ancak Sağlık bakanlığının son 5 yılda üniversitelerde yapılan binlerce çalışmanın, araştırmanın sonucunda ozon terapinin bilimselliği kanıtlanmış ve bir genelge ile yapılmasını yakın bir zamanda izin vermiştir. Tanrının nefisi, gençlik aşısı gibi adlarla anılan ozon terapi bir çok hastalık da hatta hasta olmayanlarda bile antiaging olarak kullanılmaktadır. Damar hastalıkları damar tıkanıklıkları kas ağrıları, boyun ve bel fıtıkları, iyileşmeyen tüm yaralarda bugün ozon terapiden daha fazla yarar sağlayan başka bir tedavi yoktur. Hatta kozmetik alanda selülit tedavisinde ozon terapiden daha yararlı, daha etkili ve daha kalıcı tedavi yapan bir ilaç, madde yoktur. Doğal ve pratik yan etkisi olmayan ozon terapi ile tansiyon düşer. Kolesterol ve yağlar düşer, bağışıklık sistemi aktif olur, hafıza güçlenir. Daha güçlü ve daha dinamik bir bedene sahip olunur. Şekeri düşürür. Tüm vücuttaki organların nomal hale gelmesini ve normal çalışmasını sağlar. Yaraları iyileştirir. Kan ve lenf sistemini temizler, toksinleri atar zayıflatır. Enfeksiyonlara karşı, gribe karşı Kanser karşı vücut direncini arttırır. Bugün yüze yakın hastalık da tedaviye ek olarak bazen de tek başına kullanılmaktadır.
Mevcut bir hastalığı olup da tedaviden fayda görmeyen tüm hastalar ozon terapi yaptırmasında fayda var. Artık ozon terapi bilimsel diye kanıtlanmış. Sağlık bakanlığı tarafından kabul edilmiş bir tedavi yöntemi olup Salihlide’ de yapılmaya başlanacaktır.

Tarih :10.02.2015

 
| Gizlilik ve Güvenlik Kurumsal | Tıbbi Birimler | Hekim Kadromuz | Anlaşmalı Kurumlar | SKS | İnsan Kaynakları