OSH OSH OSH İletişim OSH
OSH
Acil Servis-Ambulans
Anestezi ve Reanimasyon
Cildiye
Çocuk Sağlığı ve Has.
Dahiliye
Diyet ve Beslenme
Fizik Tedavi ve Reh.
Genel Cerrahi
Göz Hastalıkları
Kadın Has. Ve Doğum
Kardiyoloji
Kulak Burun Boğaz
Laboratuvar
Nöroloji
Ortopedi ve Travmatoloji
Radyoloji
Üroloji

Diyet ve Beslenme

Hastanemizde Uygulanan Poliklinik Hizmetleri

- Obezite (Şişmanlık)

- Hastalıklarda diyet tedavisi (diyabet, kalp damar hastalıları, karaciğer-böbrek hastalıkları, hipertansiyon, kanser ve diğer hastalıklar )

- Çocuk beslenmesi, çocukluk çağı şişmanlık tedavsi

- Zayıflık

- Gebelik - emziklilik  dönemi beslenme

- Gebelik diyabeti (şekeri)

- Sporcu beslenmesi

- Detoks programları

- Gıda intölerans testleri

 

Sağlıklı bir yaşam için hayatımızın her döneminde yeterli ve dengeli beslenmeye dikkat etmemiz gerekmektedir.Özel Salihli Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümünde kişiye özel beslenme programları ile danışanlarımıza sağlıklı beslenme ve davranış değişikliği edinmeyi öğretmeyi amaçlamaktayız. İlk muayenemizde öncelikle danışanların beslenme alışkanlıklarını ve yaşam tarzı ayrıntılı olarak incelenmekte, vücut yağ - kas ve sıvı oranları, kilo - boy - bel ve kalça ölçümleri alınmaktadır. Aynı zamanda her danışanımızdan mutlaka kan bulgusu istenip bütün bu değerlendirmeler göz önüne alınarak kişiye özel beslenme tedavisi programları planlanmaktadır. Düzenli olarak haftalık - 15 günlük ve aylık kontroller eşiğinde diyet takibi yapılmaktadır.

Diyet ve Beslenme bölümü hasta servise kabul edildikten sonra hekimler ve hemşireler ile multi-disiplener olarak çalışır, hastaya ve hastalığa özgü beslenme programı diyetisyen tarafından planlanarak uygulanır. Belli aralıklarla yapılan vizitlerle hastanın beslenme durumu takip edilir tüm diyet aşamalarında hasta ve refakatçisi bilgilendirilir. Eğer gerekli ise hasta taburcu edilirken gerekli diyet eğitimleri yazılı ve sözlü olarak da hastaya verilir.


| Gizlilik ve Güvenlik Kurumsal | Tıbbi Birimler | Hekim Kadromuz | Anlaşmalı Kurumlar | SKS | İnsan Kaynakları